Breast Lift

Breast Lift

1. Meme dikleştirme operasyonu nedir, kimlere yapılabilir?
Meme dokusunda sadece meme başında düşüklüğü içeren çok hafif bir sarkmadan, belirgin cilt, meme dokusu ve yağ dokusu gevşekliğine uzanan yelpazede çok fazla hastayı ilgilendiren problemlere yönelik yapılabilen bir operasyondur.

2. Meme dikleştirme operasyonu nasıl yapılır?
Eğer meme dokusundaki gevşeklik hafif ise, sadece meme başının etrafındaki kahverengi alanın sınırından hilal şeklinde bir cilt çıkarılarak meme ucu ve kahverenkli alan yükseltilir.

Meme dokusundaki gevşeklik orta düzeyde ise, yine meme başının etrafindaki kahverenkli alanın etrafindan yumurta şeklinde bir cilt çıkartılabilir. Daha sonra bu alan meme başı etrafindaki kahverenkli alana uydurulacak şekilde özel bir sıkılaştırma dikişi ile toplanır.

Eğer meme dokusu belirgin gevşek ve aynı zamanda hacim yeterli ise, o zaman daha geniş bir cilt çıkartılabilir, aynı zamanda aşağıya yer değiştirip sarkmış olan meme dokusu meme üstüne taşınarak neredeyse protez yerleştirilmiş gibi bir hacim desteği sağlanabilir.

Eğer meme dokusu belirgin gevşek ve aynı zamanda hacim yetersiz ise, o zaman daha fazla cilt çıkartarak mümkünse lolipop şeklinde ince bir izle, çok belirgin gevşeklik varsa meme altından da bir miktar geçen ters t seklinde bir izle beraber protez meme başından ya da meme altından kas zarı altı ya da kasaltı olarak yerleştirilebilir.

3. Meme dikleştirme operasyonu sonrası hastanede ne kadar kalınır ve normal hayata ne zaman dönülür?

Bu işlem sonrasında gebelik olursa süt verilir mi?
1 gece kalış yeterlidir, normal hayata dönüş 5-6 gün civarında olmaktadır. Oldukça konforlu bir ameliyattır. İşlemden sonraki yıllarda %90 – %95 ihtimalle süt verilmektedir.