Liposuction

Liposuction

1. Lipoplasty/ Liposuction işlemi nedir?
Lipoplasty tekniği ile hastalarımızda salt bir incelme değil aynı zamanda somut bir şekillenme ortaya koymakta, kalıcı sonuçlar etmekteyiz.Lipoplasty çok ince kanüller kullanılarak yağ dokusunun farklı planlarda gerektiği kadar inceltilmesi, eş zamanlı olarak çalışılan bölgenin sekillenmesi, konturların düzeltilmesidir.

2. Lipoplasty hangi bölgelere uygulanabilir?
Aslında tüm vücut diyebiliriz. Çene altindan arka kola, sırt bölgesinden bel bölgesine, karın ve mide alanlarından memeye, basenlerden diziçi ve ayak bileğine kadar çok sayıda alan çalışılabilir. Agresif bir müdahale olmadığı için rahatlıkla çoklu alanda aynı anda işlem yapılabilir.

3. Lipoplasty sonrası iyileşme nasıl olur?Ne kadar süre korse giymek gerekir?
İşlemin tolerasyonu son derece yüksektir. Hasta 3 gün içersinde çoğu zaman sosyal ve iş hayatına dönebilir. Yaklaşık 4-6 hafta icinde akut ödem çoğu zaman kaybolur, sonuçlar kendini gösterir. 4 hafta incecik likralı kumaştan korse kullanmak yeterlidir.

4. Lipoplasty ile alınan yağlar kullanılabilir mi?
Elbette..Alınan yağlar yüz ve vücut bölgesinde hacim vermek, deformiteleri düzeltmek amacıyla greft olarak rahatlıkla kullanılabilir..En sağlıklı doğal ve kişiye özel dolgu maddesi kendi yağımızdır..Ayrıca bu yağ dokusundan özel tekniklerle elde edilen kök hücreler hem cilt canlanması hem de farklı tıbbi amaçlarla enjeksiyon için kullanılabilir.

5. Lipoplasty sonrası tekrar o bölgelerde yaģlanma olur mu?
Sağlıklı bir inceltme, derinin altında belirli kalınlıkta yağ dokusu bırakarak olur. Bu yaklaşım hem deri bütünlüğünü koruyup deformasyonlara izin vermezken, hem de olası kilo alımlarında dengesiz dağılıma izin vermemektedir.