Lipotransfer

Lipotransfer

Lipotransfer
Yüzün bazı bölgelerindeki (dudaklar, burun kenarındaki oluklar, elmacık kemikleri gibi) dokularda mevcut kırışıklık veya hacim azalmalarının ortadan kaldırılması amacıyla uygulanmakta olan bir prosedürdür.

Aynı zamanda, son dönemlerde sağladığımız gelişmelerle yağ dokusunun canlılığını arttıran özel sistemler kullanarak, artık vücut yağ transferleri de sıkça yapılmaktadır. Popo ve meme bölgesi başta olmak üzere alt bacak çarpıklığı olan hastalarda hacim vermek için ve derin selülitlerde de bozulmuş cilt görüntüsünü hafifletmek için sıkça kullanmaktayız.

Diğer dolgu uygulamalarından farkı kişinin kendi yağ dokusundan hazırlanan bu uygulamanın sonuçlarının kalıcılık açısından üstünlüğü ve kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığından uyum problemi oluşturmamasıdır.

 

Bu metoddaki temel amacımız karın ya da uygun herhangibir bölgeden alınan yağların doğallığı bozulmadan hedeflenen dokuların içine konulmasıdır. Konulan yağlar kısa sürede yeni yerlerine adapte olurlar. Genellikle hastanede kalınmamakta, kısa süreli bir antibiyotik kullanımı ile birlikte enjeksiyon yerlerine herhangi bir pansuman yapılmadan çıkılabilmektedir.

Neticesi itibariyle anında farklılık oluşturan yağ enjeksiyonları son yıllarda da popülerliği artan yüz gençleştirme ve vücut hacim verme uygulamalarımızdan biri olmaktadır.